• 0933-1853918
  • 0263-2717337

Mechanotherapy

مکانوتراپی یا حرکت درمانی ،به حرکت درآوردن اجزای مختلف بدن بیمار توسط خود بیمار یا متخصص توانبخشی می باشد.

در این روش درمانگر با استفاده از دست و یا تجهیزات مکانوتراپی همچون وزنه،دوچرخه ثابت،تردمیل،کش،تخته تعادل،شولدر ویل و.. به بهبود وضعیت بیمار،افزایش استقامت عضلانی،حفظ و افزایش دامنه حرکتی مفاصل کمک می کند.

در سال های اخیر استفاده از مکانوتراپی برای رفع مشکلات حرکتی بسیار بیشتر از قبل شده است. این موضوع به خاطر تاثیر گذاری بسیار بیشتر این روش بر بهبودی بیماران می باشد

مزایای مکانوتراپی چیست؟

  • افزایش قدرت و استقامت عضلانی
  • حفظ و افزایش دامنه حرکتی مفاصل(ROM)
  • افزایش توانمندی و استقلال بیمار در انجام فعالیت های روزمره(ADL)

مکانوتراپی در چه بیمارانی توصیه می شود؟

مکانوتراپی معمولا برای افرادی که مدت زیادی باید بدون حرکت خاصی بر روی تخت قرار بگیرند، می تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته و از خشک شدن عضلات جلوگیری

 می نماید.مکانوتراپی به عنوان یک روش درمانی کاملا کاربردی برای اختلالات حرکتی شناخته شده و پزشکان مکانوتراپی را به عنوان نخستین روش درمانی برای اغلب افرادی که به مشکلات حرکتی مختلف دچار شده و بر اثر بیماری با نقص حرکتی مواجه هستند، تجویز می کنند.

از جمله تجهیزات پر کاربرد در مکانوتراپی می توان به پارالل بار،تردمیل و دوچرخه ثابت،شولدرویل،ارگومتر بازو ،الیپتیکال،کش ،تخته تعادل، وزنه، فریم و..اشاره کرد.

در حال حاضردر بخش مکانوتراپی کلینیک توانبخشی قادریان مداخلات درمانی با بهره گیری از بهترین متخصصین و جدیدترین تجهیزات توانبخشی ارائه می شود.

جهت مشاوره و درمان توسط متخصصین ما با شماره های کلینیک در شهر کرج تماس حاصل فرمایید.۰۲۶۳۲۷۱۷۳۳۷_۰۹۳۳۱۸۵۳۹۱۸

×

Powered by WhatsApp Chat

× پشتیبانی